СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Таня Петрова спечели приза за №1 на Варна за май`2016

Състезателката по тенис на маса на СК „Комфорт“ Таня Петрова стана „Спортист на Варна“ за месец май`2016. Таня спечели бронзов медал на сингъл на ДП в КК Албена и грабна златото на двойки с Надя Упчева.

За №1 на варненското спортно училище е определена гимнастичката Йоана Николова от клуб „ЧАР-ДКС“ с треньор Филипа Филипова. Йоана има златен медал-отборно от ДП за девойки старша възраст. Сребърен медал от СК в София и два бронзови медала от същото състезание. Младата състезателка спечели още 4 бронзови медала от СК в Минск.

За отбор на месец май е определен тимът по футзал на „Гранд Про“. Варненци са №1 в страната. Те станаха шампиони и спечелиха купата на страната. Победител в онлайн анкетата е боецът Александър Чакъров от СК „Ахил“ с треньор Костадин Костадинов. Сашо стана балкански първенец на 71 кг. в стил К1.