СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Европейската шампионка Пламена Димова е №1 на Варна за октомври

Пламена Димова бе избрана от варненските спортни журналисти за спортист на морската столица за месец октомври. Димова стана европейска шампионка в Марибор, като за пореден път показа, че е една от най-добрите в Европа и света в този спорт в категорията си. Личен треньор на Димова е Дилян Славов.

За отбор на месеца бе определен тимът по художествена гимнастика на „ЧАР-ДКС“. Варненки спечелиха златен медал от турнир „Морски бриз“-жени в Бургас и златен медал при ДСВ. Главен треньор Филипа Филипова.

В онлайн анкетатат на първо място с 42,48 % е плувкинята Мишел Захариева от КПС „Астери“. Тя е с титла и нов национален рекорд на 50 м. бруст, златен медал от ДП.

За №1 на варненското спортно училище за октомври е определен щангистът Христо Христов. Той стана държавен шампион със златни медали в многобоя и двете движения и с 6 нови национални рекорда. Негов личен треньор е Живко Николов.