Номинираните за годишните награди "Спортист на Варна"
********************************************************
НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“СПОРТИСТ НА ВАРНА“
1.Богдан Димитров Шумаров – СКБИ“Боил“
- европейски шампион по кикбокс от Европейското първенство в гр.Марибор, Словения- категория 71 кг.,мъже,стил К1;
- многократен държавен шампион по кикбокс;
2.Пламена Диянова Димова– СКБИ“Боил“
- европейска шампионка по кикбокс от Европейското първенство в гр.Марибор, Словения- категория 48 кг.,жени,стил К1;
- многократна държавна шампионка по кикбокс;
3.Христо Христов Христов – СКБИ“Боил“
-вцеевропейски шампион по кикбоксот Европейското първенство в гр.Лутраки ,Гърция категория 71 кг.,мъже,стил „Фул контакт“;
- многократен държавен шампион по кикбокс;
4.Димитър Милчев Пенков – СКБИ“Боил“
- бронзов медал от от Европейското първенство в гр.Лутраки ,Гърция категория 63.5 кг.,мъже,стил „Фул контакт“;
- многократен държавен шампион по кикбокс;
5.Павел Оводовкий – СК“Черно Море Бриз“ ветроходство
- държавен шампион в клас „Фънборд“;
- спортист на гр.Варна за м.август 2016 г.;
6.Милен Костов Маринов – СККБ“Тим“
- световен шампион по муай-тай, мъже до 51 кг.от Банкок, Тайланд;
7.Валентин Вълев – Питбула– СККБ“Тим“
- световен шампион по кикбокс за професионалисти версия WAKO PRO от гр.Москва, Русия
- многократен европейски и световен шампион по муай-тай и кикбокс;
8.Мариела Николова -СК“Черно Море Бриз“ ветроходство
- държавна шампионка в клас „Лазер – Радиал“;
9. Йоана Николова – СКХГ “ЧАР –ДКС“
- ДП- Девойки старша възраст
- 1 място
- 1 място-обръч, топка, бухалки, лента –финали;
ДТ- Жулиета Шишманова
- 1 място
- 1 място -оръч , топа бухалки , лента;
- ЕП -Холон
- 5 място отборно
- 4 място въже и бухалки-финали
-5 място обръч и топка-финали
- 5 място отборно;
Световна Купа - София
-4 място отборно
- 4 място обръч-финали;
Световна купа -Минск
-4 място топка-финал
Световна купа Песаро
- 7 място отборно;
Световна купа -Лисабон
7 място отборно;
Гран При Москва
- 5 място отборно
-5 място топка-финал;
МТ Руми и Албена
-1 място
- 1 място обръч, топка , бухалки, лента-финали;
МТ Царица Маргарита
- 1 място
-1 място обръч, топка, бухалки, лента;
10. Ваня Илиева – СК“Джет“
- две световни титли по карате в дисциплините Киокошин (Ката) и отворено първенство по Ката за всички стилове карате;
11.Александър Алтемиров Николов – ПСК“Черно Море“
-41 място на олимпийските игри в Рио с резултат 50.03 – национален рекорд;
- ДЛОП – първо място 50 м.св.стил; 100 м.св.стил;щафети – 4Х100 м.св.стил и 4Х100 м.микс;
12.Владимир Маринов Урумов – Клуб по вдигане на тежести“Черно море“Варна
- Европейско първенство за мъже гр.Фърде Норвегия – 3-то място в категория 62 кг.;
13.Кристалина Красимирова Стефанова – Дрифт Тайгърс – моторен спорт Дрифт
- Drift Grand Prix Romania 2016-3 място;
- Европейски дрифт шампионат King Of Europe, Словакия - 4 място;
14. Николай Гочев /офроуд/ - първият българин, който става европейски шампион по офроуд. Варненецът спечели две победи и три втори места в петте кръга в първенството.
15 Тодор Михалев / СК ОДЕСОС 2008 / - 5 място на щафета на ЕП до 21г и сребърен медал в индивидуалвана надпревара на ДП.
16. Пресияна Дишева/ СК ОДЕСОС 2008 / -злато и сребро от ДП-ва индивидуално.
17. Юлия Карпова /конен спорт, СК Варна/- шампионка на България на обездка.
18. Симона Дянкова- член на Национален отбор-жени-ансамбъл
- състезателка по художествена гимнастика на СК ЧАР-ДКС
за 2016 г.
- МТ Руми и Албена- 1м. многоой, 1 м. на обръч, топка ,бухалки
- МТ Тракия къп- 1м. многобой, 1м. на обръч, топка, бухалки-носител на приз Мария Петрова
- МТ Царица Маргерита- 1м. многобой, 1м. на оръч, топка, бухалки, лента
- МТ Белград- 2 м. многобой, 2 м. на бухалки и обръч
- ДП -жени- Елит-отборно-4 място
- ДП - жени - Елит-индивидуално- 5м .многобой,4м. на бухалки, 6м. на обръч, топка
19. Александра Тончева от "Десант"
в кат. "52 кг." ("сламка"), действащата световна шампионка, която дублира европейската си титла от миналата година;
20. Фердун Османов от "Десант"
в кат. "70 кг." ("лека"), който е действащият световен вицешампион от първенството в Лас Вегас от тази година;
21. Даниел Гълъбаров от "Десант"
в кат. "120 кг." ("тежка"), който е бронзов медалист от първенството във Вегас и е европейски шампион от миналата година;
22. Николай Николов от "ММА Варна"
в кат. "до 77 кг." ("полусредна"), за когото това беше дебют на европейско първенство.
23. Валери Атанасов от "Десант"
в кат. "84 кг." ("средна") сребърен медал от европейското
24. Таня Петрова – СКТМ Комфорт-шампионка на България на двойки по тенис на маса два и два бронзови медала от ДП-индивидуално
25. Пламен Ташев /класическа борба/ - златен медал от ДП-мъже и бронзов от МТ "Никола Петров"СК "Локомотив 93"
26. Калина Христова СКТМ "Корабостроител 92/ -първо място на БП-отборно, първо място на ДП-индивидуално и двойки. национална състезателка-жени
27. Стилиян Георгиев/сумо, СК "Варна-сумо"/ - първо място на ДП и пето на СП за мъже
НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“ОТБОР В ИНДИВИДУАЛНИТЕ СПОРТОВЕ“
1.ГСК“Интерком груп-Черноморски юнак – отбор по спортна гимнастика мъже
- републикански отборен шампион и носител на купа „Република България“;
2. Отбор на Спортен клуб по бойни изкуства „Боил“
- носител на „Отборната купа България“по кикбокс в стил „фул контакт“от ДОП по кикбокс в гр.Свиленград
- 80 медала от държавни първенства;
- 2 златни,1сбърен ,1 бронзов медал от Европейски първенства през 2016 г.за мъже/жени;
3.ТК“Черно море – Елит“- мъже
- първо място на държавно отборно първенство мъже;
5.Отбор на КПС“Астери“
- от официални състезания през 2016 г.спечелени 100 златни ,57 сребърни и 64 брнзови медала;
- подобрени 11 национални рекорда;
6.Отбор на СК“Ичи Геки Варна“киокушин карате
- Европейско Първенство за мъже и жени, провело се на 21-22 Май 2016г. в гр. Варна -Европейска титла на отборна ката по киокушин карате;
7. СК ОДЕСОС 2008 /модерен петобой/ -първо място отборно при жените-зимен и летен шампионат.
8.Отбор на Варненските учители - СБУ
- Комплексен победител във 12-та Спартакиада на учителите през 2016 г.
9. СКТМ Комфорт - жени
- Държавен шампион отборно за 2016 г.
10. СК Десант
1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал от световно първенство по ММА (Лас Вегас, САЩ);
3 златни и 1 сребърен медал от европейско първенство по ММА (Прага, Чехия);
8 златни, 6 сребърни и 8 бронзови медали от ДЛП и ДОП по ММА;
21 златни, 22 сребърни и 37 бронзови медали от държавни първенства и турнири по джудо;
11. ПСК Черно море/плуване/
Подобрeн национален рекорд на Александър Николов (50,03 сек.) в дисциплината 100 м свободен стил по време на Открития държавен личен шампионат за мъже, жени и младежи. Състезателят на ПСК Черно море прати в историята стария рекорд на Краля на спринта – Цветан Голомеев ( 50.27 ) , поставен на 14 юли 1988 г. в София.
Множество подобрени национални рекорди от състезателите на клуба във всички възрасти по време на държавни първенства през годината.
След Държавното отборно първенство по плуване за мъже и жени, което предстои на 17 и 18 декември в София, предстои клубът да бъде обявен за комплексен победител и носител на „Купа България 2016 г.” за всички възрасти!
Участник на олимпийските игри в Рио. Александър Николов се класира на 41 място в дисциплината 100 м свободен стил.
В началото на декември плувецът Тихомир Тодоров покри норматив за предстоящото европейско първенство по плуване.
Носител на златен медал от балканиадата в Гърция – Виктор Николов ( 100 м бътерфлай.)
Трима плувци от клуба – участници на европейско първенство за младежи в Унгария - Павлина Тодорова, Виктор Николов и Тихомир Тодоров.
НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ “ОТБОР В ОТБОРНИТЕ СПОРТОВЕ“
1.Ансабъл жени – СК“Чар-ДКС“
- вицешампионки на България;
2. ХК Локомотив Варна
- Носител на Купата на България по хандбал
3. СК Комодор
- Държавен шампион по водна топка
4. МФК Спартак – Варна
- Държавен шампион по плажен футбол
НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“МЛАДО ДАРОВАНИЕ“
1. Божидар Любомиров Златанов -ГСК“Интерком груп-Черноморски юнак момчета старша възраст
– републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика и носител на купа „Република България“;
2.Теодор Димитров Христов - СКБИ“Боил“
- вицесветовен шампион по кикбокс за кадети от световното първенство гр.Дъблин, Ирландия кат.60 кг.,стил „лоу кик“;
- многократен държавен шампион по кикбокс;
3. Калина Маринова - СК“Черно Море Бриз“ ветроходство
-държавна шавпионка в клас „Оптимист“;
4.Мануел Гергинов Петров – СКЛА“Евър“
- Европейско първенство за кадети в гр.Тбилиси Грузия – 10–то място
- балкански шампион за кадети – 800 м.;
- златни медали от националните шампионати;
- международни турнири по крос Дряново,Луковит и Варна – 1-во място кадети;
5.Силвия Георгиева Георгиева – СКЛА“Евър“
- Европейско първенство за кадети в гр.Тбилиси Грузия – 13–то място
- златни медали от националните шампионати;
- международни турнири по крос Дряново,Карнобат,Луковит и Варна – 1-во място старша възраст;
- международен турнир за мъже и жени „Нови звезди“- 2-ро място и национален рекорд;
-Балкански шампионат на 2000 м.стрипълчейз – бронзов медал и национален рекорд;
- Балкански шампионат по крос кънтри – сребърен медал;
6.Калина Николаева Николаева – родена 2004 г., състезател на ПСК Черно море - Варна
Постижения през 2016 г.:
• 14 пъти шампионка на РБългария
- ДЛОП Деца 12 г. 25 м басейн месец февруари – 7 – кратна републиканска шампионка
- ДЛОП Деца 12 г. 50 м басейн месец юни - 7 кратна републиканска шампионка
• през годината направени 16 поправки на национални рекорди – 14 за възраст Деца 12 г. и две за по-горна възрастова група Девойки младша 13-14 г.
• През годината спечелени 53 медала / 44 златни и 9 сребърни/ от различни национални и международни състезания
• към днешна дата/ 06.12.2016/ носител на 26 национални рекорда в различни възрастови групи.
7. Йоана Николова – СК“Чар –ДКС“
- ДП- Девойки старша възраст
- 1 място
- 1 място-обръч, топка, бухалки, лента –финали;
ДТ- Жулиета Шишманова
- 1 място
- 1 място -оръч , топа бухалки , лента;
- ЕП -Холон
- 5 място отборно
- 4 място въже и бухалки-финали
-5 място обръч и топка-финали
- 5 място отборно;
Световна Купа - София
- 4 място отборно
- 4 място обръч-финали;
Световна купа –Минск
4 място топка-финал
Световна купа Песаро
- 7 място отборно;
Световна купа -Лисабон
7 място отборно;
Гран При Москва
- 5 място отборно
-5 място топка-финал;
-3 място въже-финал;
МТ Руми и Албена
- 1 място
- 1 място обръч, топка , бухалки, лента-финали;
МТ Царица Маргарита
- 1 място
- 1 място обръч, топка, бухалки, лента;
8 Симона Стоименова – СК Ичи Геки
- 1 място на кумите девойки от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша
- 3 място на ката девойки от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша
9. Богомил Костов – СК Ичи Геки
- 1 място на ката юноши от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша
10. Венелин Венков / Борислава Нанкова - КСТ Кристал
- Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ "Алекс",
гр. Пловдив, 13.03.2016г
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ „ Дъга София” и Община Плевен, гр,. Плевен , 23.04.2016 г
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ "Поморие",/ гр. Поморие, 15.05.2016г.
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа Кристал , организирана от БФСТ и КСТ „Кристал” , гр. Варна, 19.06.2016г
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
2ро място в категория „ Юноши Старша Възраст” - Стандарт
1во място в категория „ Юноши Старша Възраст” - Латина
- Държавено първенство по спортни танци, първи ранг, организирано от БФСТ, Албена 01-02.07.2016 г
Класиране :
Шампиони на България и 1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
Вице-републикански шампиони и 2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Многобой
Бронзови медалисти и 3то място в категория „ Юноши Старша Възраст” - Латина
- Международен турнир по спортни танци ALBENA OPEN, Албена 03.07.2016 г, организиран от БФСТ, кръг от Световната купа по спортни танци WDSF
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
- Международен турнир по спортни танци BURGAS CUP, организиран от БФСТ и КСТ „Бургас 1975”, кръг от Световната купа по спортни танци WDSF , гр. Бургас 03-04.09.2016
Класиране :
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
4то място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа „Шумен”, организирана от от БФСТ и КСТ „ Фея Данс”, гр. Шумен , 22.10.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от от БФСТ и КСТ ” Туида”, гр. Сливен, 22.10.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ „ Загора Данс”, гр. Стара Загора 05.11.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
- Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ” Киара- Н”, гр. Казанлък, 12.11.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
Възоснова на гореописаните класирания, състезателната двойка има следното класиране в национален мащаб:
Първо място в ранглистата на турнирите за „ Купа България” за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
Първо място в ранглистата на турнирите за „ Купа България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” - Латина
Първо място в ранглистата на България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” - Стандарт
Първо място в ранглистата на България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина
11. Вилиана Димитрова / Тодор Славов – екипаж в клас „420” Яхт клуб "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна"
Водачи в ранглистата на България в този клас, шампиони на България за 2016 година, спечелили безапелационно всички регати през сезона в конкуренция с мъже и жени, национални състезатели, 7-мо място в генералното класиране на Балканско първенство в Атина, Гърция
12. Христо Христов/вдигане на тежести/ -ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН
Европейско първенство кадети до 15 г, категория 94 кг
двубой I м Европейски Рекорд
изтласкване I м Европейски Рекорд
изхвърляне I място
Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг
двубой I м три Нац Рекорда
изхвърляне I м три Нац.Рекорда
изтласкване I м три Нац Рекорда
Турнир „ Купа Русе” 3 х I място, 2 Европейски Рекорда
Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг 2 х I място, два Нац Рекорда
Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг
двубой I м два Нац. Рекорда
изхвърляне I м два Нац.Рекорда
изтласкване I м два Нац Рекорда
НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“ВЕТЕРАН“
1.Кина Тодорова Монева- СК“Атлетик“
-І –во място в дисциплината тласкане на гюле на Държавно първенство в гр.Пловдив;
- ІІ място в дисциплината мятане на диск на Държавно първенство в гр.Пловдив;
- І място в дисциплината хвърляне гюле на Балканиада на закрито в гр.Букурещ;
- ІІ място в дисциплината хвърляне копие на Балканиада на закрито в гр.Букурещ;
- І място в дисциплината хвърляне гюле на Балканиада в гр.Нови Сад;
- І място в дисциплината хвърляне копие на Балканиада в гр.Нови Сад;
- ІІІ място в дисциплината мятане на дискна Балканиада в гр.Нови Сад;
2.Пенка Харалампиева – СК“Атлетик“
- І място в дисциплината хвърляне гюлена Балканиада в гр.Нови Сад;
- І място в дисциплината мятане на дискна Балканиада в гр.Нови Сад;
3. Красимир Нанев – СК“Джет“
- участва в три дисциплини по Кунг-Фу в стиловете меки форми с оръжие, меки форми без оръжие и твърди форми с оръжие, където взе 3 сребърни медала стана вице-световен шампион в трите стила.
НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“СПОРТИСТ С УВРЕЖДАНИЯ“
1.Зоя Веркова Чавдарова – ТК“Велто“
-Държавно пърменство по тенис в инвалидни колички – шампион на България;второ място на смесени двойки;
- Slovakia Open,Търнава Словакия,серия фючър – полуфиналист при единици,второ място при двойки;
- Olimpus Open,Лариса Гърция,серия фючър – второ място при жените,първо мяста двойки;
2.Денислав Коджабашев – СК“Атлант“
- четвърт финал по тенис на маса на Параолимпийските игри в Рио;
3.Ваньо ЙодановБиачев – ОСКСГ“Вихър“
- Световно първенство по канадска борба - световен шампион с лява и дясна ръка , категория до 90 кг.;
- Европейско първенство по канадска борба - европейски шампион с лява и дясна ръка , категория до 90 кг.;
4.Мирослав Богданов Николов – ОСКСГ“Вихър“
- Световно първенство по канадска борба – бронзов медалист с дясна ръка, категория до 60 кг.;
5.Евгений Христов Генчев – ОСКСГ“Вихър“
- Европейско първенство по канадска борба –два сребърни медала с лява и дясна ръка , категория до 90 кг.;
6.Лидия Петрова Атанасова – ОСКСГ“Вихър“
- Световно първенство по канадска борба –два сребърни медала с лява и дясна ръка;
- Европейско първенство по канадска борба – два сребърни медала с лява и дясна ръка;
Към новините