СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Мила Савова се пребори за приза №1 на Варна за януари`2017

Състезателката по джу джицу Мила Савова от полицейски карате клуб – Варна бе обявена за „Спортист на Варна“ за месец януари`2017. Мила стана европейска шампионка на 53,5 кг. Станислав Карастоянов е главен треньор в клуба. Друг състезател на клуба Марио Братанов също грабна европейска титла, но варненските спортни журналисти предпочетоха в месечната анкета да дадат своя вот за Мила.

За отбор на месеца бе определен тимът по ски ориентиране на клуб „Академик“. Представители на клуба спечелиха 11 медала от ДП по ски ориентиране, което се проведе на Боровец. Варненци се завръщат с две златни отличия. Треньор и ръководител в „Академик“ е Димитър Календжиев.

За №1 на варненското спортно училище бе определен борецът класик Денис Демиров, кадет. Той стана шампион на България в кат. 46 кг. Треньор Светлозар Стоянов.

Победител в онлайн анкетата е Карина Георгиева. Тя е състезателка по ски ориентиране на СК „Академик“ и се завърна от ДП със златен и сребърен медал.

Радио Варна е медиен пратньор на анкетата от дълги години.