СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Плувец е №1 на Варна за юни-2013

За спортист на Варна за месец юни варненскитке спортни журналисти категорично решиха, че призът трябва да бъде връчен на състезателя по плуване Дениел Нанков от КПС „Ч.море”. Той подобри на два пъти национални рекорди, а на 50 м. кроул подобри европейския рекорд от 29,96 сек. Времето на малкия варненец е 29,94 сек. Спечелени общо 7 златни медала от ДП „Златна рибка” -5 индивидуално и 2 с щафетите.

Отбор на месеца стана футболният тим на Ч.море/деца родени 1998 г/.Те станаха шампиони на България след доста убедителни игри над силни съперници. Треньор на тима е Калоян Георгиев.

Читателите на сайта „Спортист на Варна” дадоха своя електронен вот в полза на една малка състезателка по плуване. Става дума за Василики Кадоглу от клуб „Астери”. Тя спечели -7 медала от ДП-деца. От тях 5 златни медала - (200м съчетано, 200м свободен стил, 50м свободен стил, щафета 4х50 свободен и щафета 4х50 смесена).

Първа сред спортистите на варненското спортно училище за месец юни е Джорджия Кадоглу, също състезател по плуване. Успехите на Джорджия за месеца: На ДЛОП мъже, жени и младежи- 3 златни медала в дисциплините 200м и 400м съчетано плуване, 200м бруст и сребърни медали в дисциплините 50м и 200м бътерфлай.