www.bord.bg www.capitol.bg www.capitolcatering.eu www.sarta.eu

СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Годишни номинации „Спортист на Варна`2017“
Годишни номинации „Спортист на Варна`2017“

НОМИНАЦИИ ЗА СПОРТИСТ на Варна`2017

 

                          Спортист на годината на град Варна /победител с 9 подгласници/


1. Силвия Георгиева – състезател по ЛА на СКЛА“Евър“

През 2017 г. Силвия постави Нов национален рекорд на 3000 м.стрипълчейз10.42.08в гр.Гросето –Италия от 20 до 23.07.2017.

Постижения от национални и международни шампионати през 2017

- Балкански шампионат за юноши и девойки в зала – І място на 3000 м. в Истанбул Турция – 25.02.2017

- Балкански шампионат за юноши и девойки в гр.Пищени Румъния – ІІ място 3000 м.стрипълчейз, ІІІ място 3000 м.

- Балкански шампионат за мъже и жени в Белград Сърбия – ІІІ място 4х400 м., ІV място 1500 м.

- Балкански шампионат по крос кънтриЧанаккале Турция - ІІІ място отборно

- Покрити 3 норматива за Европейско първенство до 20 години – 1500 м., 3000 м. и 3000 м.стрипълчейз.

- Участие на Европейски шампионат до 20 год. В гр.Гросето Италия – 21 място на 3000 м.стрипълчейз и поставен нов национален рекорд/10.42.08/.

- Участие на Купа „Европа“мъже и жени първа дивизия – ХІІ място на 1500 м.и ІХ място отборно

- Национален шампионат по крос кънтри до 20 год.в гр.Пирдоп – І място

- Национален шампионат жени в гр.София – ІІ място 3000 м. стрипълчейз, ІІІ място 800 м.

- Национален шампионат до 20 год. девойки във В.Търново – ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.

- Национален шампионат до 20 год. в зала Добрич – І място 4х400, ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.

- 6 златни медала от Национални турнири, 1 сребърен и 1 бронзов медал във възрастови групи девойки до 20 год. и жени.

 

2. Руслан Пашкулски- съзтезател на СК“Локомотив -93“- М Ъ Ж Е- ЕВРОП. П-ВО 8 МЯСТО В БЕЛГРАД-м.май 2017г.

Същият е бронзов медалист на Държавното лично п-во за 2017г

Треньор Светлозар Петров Стоянов.

 

3 Делян Георгиев – сдружение „Десант“ в категория "Спортист на Варна":

- Европейски шампион по ММА за аматьори, 29.03-03.04.2017, София, България, 5 изиграни двубоя, кат. "65.8 кг.", мъже;

- Световен шампион по ММА за аматьори, 11-19.11.2017, Манама, Бахрейн, 5 изиграни двубоя, кат. "65.8 кг.", мъже;

- Номер 1 в световната ранглиста на IMMAF в кат. "65.8 кг.";

- Номер 5 в абсолютната световна ранглиста на IMMAF (563 атлети)

 

 

4. Христо Христов – СК“Титан“

- Световен шампион за кадети до 17 години кат 94кг. Банкок ,Тайланд през м. април.

- Европейски шампион за кадети до 17 години кат 94+ Прищина, Косово м.септември.

- Републикански шампион за юноши майстор на спорта и подобрени 13 републикански рекорда в кат 94+ за кадети.

- Обявен за най талантлив кадет за 2017 година от Световната федерация вдигане на тежести, с треньор Живко Николов.

 

5.Симона Дянкова, капитан на националния отбор – Ансанбъл жени

Завоювала през 2017 г. 22 медала – 8 златни, 12 сребърни, 2 бронзови от Световни първенства, Световни купи, Гран при и Ранг листа на ФИГ.

- Ранг листа на ФИГ - /2 златни и 1 сребърен/- 1-во място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.

- Световно първенство Пезаро, Италия - /1 сребърен, 1 бронзов/- 2-ро място многобой, 3 място 3 топки 2 въжета.

- Световна купа Пезаро, Италия- /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място многобой, 2-ро място 5 обръча.

- Световна купа Ташкент, Узбекистан - /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 2-ро място 5 обръча, 1 място 3 топки 2 въжета.

- Световна купа Баку Азърбайджан- /1 златен, 1 сребърен, 1 бронзов/- 1-во място многобой, 3-то място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.

- Световна София, България - /1 златен, 2 сребърни/- 1-во място многобой,2-ро място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.

- Световна купа Минск, Беларус - /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета

- Световна купа Казан Русия -/1 сребърен/- 2-ро място 3 топки 2 въжета.

- Гран При Москва- /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.

 

6..АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ ПЕТРОВ - СКБИ ”БОИЛ”:

- СВЕТОВЕН ШАМПИОН по кикбокс от СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО в гр. Будапеща, Унгария - 04 -12 ноември 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;

- СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;

- ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WKN – 13 октомври 2017, кат. 82,500 кг., мъже, стил ”К1”;

- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., мъже, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ

 

7. БОГДАН ДИМИТРОВ ШУМАРОВ - СКБИ ”БОИЛ” :

- СВЕТОВЕН ВИЦЕШАМПИОН по кикбокс от Световно първенство в гр. Будапеща, Унгария -04 -12 ноември 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”. (Силна конкуренция с 27 състезатели, изиграни 5 срещи);

- ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WAKO PRO – гр. Варна, България – 10 март 2017 г., кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;

- СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;

- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „СУПЕРКОМБАТ” – гр. Букурещ, Румъния – 17 септември 2017, кат. 71,600 кг., мъже, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

 

8. МИЛА ЖИВКОВА САВОВА - ЖЕНИ - Кат - 53,5 кг.- ЦЕНТРАЛЕН ПОЛИЦЕЙСКИ КАРАТЕ ДЖУ ДЖИЦУ КЛУБ - ШКОЛА ВАРНА

- ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО - НЕОЛИМПИЙСКИ СПОРТ

- ЕВРОПЕЙСКА ШАМПИОНКА ПО "БРАЗИЛСКО ДЖУ ДЖИЦУ" - ЛИСАБОН, ПОРТУГАЛИЯ 17 - 22.01 2017

ТРЕНЬОРИ; СТАНИСЛАВ КАРАСТОЯНОВ, РАДОСЛАВ БУКОРОВ, АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВ

 

9. АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ - ПСК "ЧЕРНО МОРЕ " - ВАРНА

- Национален рекорд на 100 м свободен стил

25 метра басейн - 48.76

50 метра басейн - 49.53 /30 годишен рекорд/

- Участник на СВ в Будапеща

100 метра свободен стил - 49.99 - 46 място

50 метра свободен стил - 23.08 - 56 място

Треньор: Никола Петров

 

10.Таня Петрова – СКТМ „Комфорт“ – Варна

- Златен медал – отборен шампионат жени

 

11. Мариела Николова, СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“- Ветроходство

- 1-во място ДП клас Лазер Радиал;

- 1-во място Генерално класиране Европейска Купа Румъния клас Лазер Радиал;

Треньор - Даниел Николов

 

12. Васил Младенов- тенис клуб“ Черно море – Елит“

- държавен шампион 1-во място, мъже, сингъл.

 

13. Тихомир Стратиев – Марина Мотор Спортс Варна

- шампион на България в дисциплина рали

- първо място за автомобили с един двигателен мост;

- първо място в клас RC 4;

- първо място на рали Твърдица – Елена 2017;

 

14. инж.Васил Миров – клуб по корабомоделизъм Варна

- Сребърен медал от Световно първенство в Пазарджик – корабни модели 7.5 куб.см. клас А2

 

15.ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ, ПЛУВАНЕ, КПС "АСТЕРИ" родена 2003

- 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ - 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г.

- 1-во място в дисциплината 800м свободен стил - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ДЛОП, София (национален рекорд) 30 юли 2017г

- 1-во място в дисциплината 400м свободен стил - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ДЛОП, София 30 юли 2017г

- 1-во място - ОЛИМПИЙСКИ МАРАТОН - 10 КМ - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ОХРИД 12 август 2017

- 1-во място - XX ШАМПИОНАТ НА ИСПАНИЯ - 5КМ, категория девойки младша възраст - БАНИОЛЕС, ИСПАНИЯ 17-18 юни 2017г

- 1-во място в дисциплината 400м свободен стил - 4.23.14 - покрит разряд за майстор на спорта с 707т по ФИНА ( национален рекорд) - Пловдив 18-19 ноември 2017г

- 1-во място XVIII международен маратон - 5КМ - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ПОРЕЧ, ХЪРВАТИЯ

- 2-ро място - сребърен медал - 800м свободен стил - МУЛТИНЕЙШЪНС младежи и девойки -

- ( национален рекорд) АТИНА, ГЪРЦИЯ 08-09 април 2017г

 

16. КРИСТИЯН ГЕОРГИЕВ /СК ТИМ, муай тай/- световен шампион по муай тай до 91 кг, Тайланд, златен медал и Балкански шампион по кикбокс К-1 кат. до 86кг, Ниш.

 

17. МИЛЕН МАРИНОВ /муай тай, СК ТИМ/ -бронз от СП муай тай, Тайланд, 51 кг.

 

 

 Отбор на годината /колективни спортове/

1. Яхт Клуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна”- възрастова група до 16 г.

- 1-во отборно място регата „Добруджа къп” гр.Балчик, треньори Николай Иванов и Николай Василев

 

2. Волейболния тим на Регионална дирекция“ Пожарна безопастност и защита на населението“- Варна – СК по пожароприложен спорт – Варна

- Републикански шампион по волейбол за служители на МВР.

- Републикански шампион по плажен волейбол за служители на МВР.

 

3. Отборът на Хандбален отбор на ХК „Локомотив“

- Шампиони на България

- Носители на Купа България

- достигане до 1/8 финал в турнира EHF Challenge Cup

- постигнати 33 поредни победи.

 

4. Отборът на Хандбален клуб „Спартак“младежи до 19 години

- Шампион на България – м.април 2017 Спорт- палас;

- Второ място в турнир за Купа България – м.януари Бургас;

 

5. Отборът на МФК СПАРТАК (ВАРНА)

- ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ (мъже) за 2017г.

- ШАМПИОН Международен турнир Варна

- ВИЦЕШАМПИОН Международен турнир Дева (Румъния)

- Класиране основен кръг ШАМПИОНСКА ЛИГА Назаре (Португалия)

 

6.Баскетболен отбор на колички – СКХУ „Черно море – Никея“

- Баскетболен отбор на колички.

- На държавното първенство - 2,

- на международния турнир във Варна - 3,

- участия на два много силни турнири в Турция и Гърция - 4.

 

7. Ансамбълът по синхронно плуване от СК "Аква спорт"

- държавни шампионки във всички дисциплини - соло, дует, ансамбъл

- финал 11-то място на Европейското първенство за девойки в дисциплината комбинация и 12-то място в дисциплината ансамбъл в Белград Сърбия.

 

                                Отбор на годината /индивидуални спортове/

 

1. Спортен клуб "Десант" в категория "Отбор на годината (индивидуални спортове)":

• 1 световна титла по ММА от първенството в Манама, Бахрейн;

• 3 европейски титли по ММА от първенството в София, България;

• множество медали от държавните първенства по ММА;

• носител на купата от международния турнир по джудо "Купа Варна 2017";

• носител на купата на "Джудо лига България 2017";

• носител на още 4 купи от международни и национални турнири;

• 26 златни, 34 сребърни, 44 бронзови медали от 12 международни и национални турнири по джудо;

 

2.ОТБОРЪТ НА СПОРТЕН КЛУБ ПО БОЙНИ ИЗКУСТВА ”БОИЛ” 

- Носител на „ОТБОРНА КУПА - България” по кикбокс в стилове „К1” и „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Габрово от 06.10.2017 г. до 08.10.2017 г.;

47 медала от ДЪРЖАВНИ ПЪРВЕНСТВА за 2017 г. (20 златни, 17 сребърни и 10 бронзови);

- 2 ЗЛАТНИ медала, 1 СРЕБЪРЕН и 1 БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНИ първенства , СВЕТОВНИ игри и СВЕТОВНИ купи от 2017 год. само за възрастова група МЪЖЕ/ЖЕНИ;

2 СРЕБЪРНИ и 3 БРОНЗОВИ медала от ЕВРОПЕЙСКИ първенства от 2017 год.

- за възрастова група КАДЕТИ.

 

3.Отборът на Спортен Клуб "ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"

- Международно Първенство за деца, юноши и девойкиМосква, Русия – едно второ място;

- 5-то Балканско Първенство за мъже, жени, юноши и девойки - кумите и ката

Букурещ, Румъния – десет пъви места, едно второ и едно трето място;

- Европейско Първенство на категории - мъже, жени, юноши и девойки - кумите и ката Лион, Франция – едно второ и едно трето място;

- All American Open International KarateChampionships Ню Йорк, Америка– три първи места;

- 1-во място кумите - Международно Първенство "All America"- юни 2017, Ню Йорк;

- 1-во място ката - Международно Първенство "All America"- юни 2017, Ню Йорк;

- 2-ро място кумите - Международно Първенство - февруари 2017, Москва, Русия

- 3-то място ката - Европейско Първенство - май 2017, Лион, Франция

- Национален Шампион ЮМВ до 55 кг.

 

4.Отборът на ПСК „Черно море” е отборен шампион на държавното първенство по плуване за мъже и жени в София през месец март, 2017 г.

- Клубът е носител на отборна титла на държавното първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана” през месец юли. По време на шампионата състезателят Александър Николов влезе в историята, ставайки първият българин, преплувал 100 м свободен стил под 50 секунди – 49,53 сек.

- ПСК „Черно море” триумфира с отборна шампионска титла на държавното първенство във възрастта „Весел делфин” на 25-метров бесейн на НСБ „Спортпалас” във Варна през ноември.

- Покрит норматив за световно първенство за мъже от Александър Николов. Той взе виза за шампионата на планетата по време на държавното лично отборно първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана”.

- Александър Николов се класира на 56-то място в дисциплината 50 м свободен стил на световното първенство по плуване в Будапеща. Състезателят на ПСК „Черно море” спря хронометрите на 23,08 сек.

- Бронзов медал от балканиада по плуване за младежи и девойки за състезателя на ПСК „Черно море“ - Тихомир Тодоров. Балканиадата се проведе в София, а Тодоров бе част от щафетата 4 х 200 м свободен стил.

 

- Вицешампионска титла и бронзов медал, извоювани от Калина Николаева, по време на престижния международен турнир „Коменкъп“ в Гзира, Малта. Нейн личен треньор е Антон Гиляревский. По време на турнира Николаева поставя четири национални рекорда.

- Подобрен национален рекорд на Валентин Чайков по времена държавния шампионат по плуване за юноши в Унгария. Рекордът е в дисциплината 200 м съчетано плуване - 2,21,02 мин.

- През април, 2017 г. Валентин Чайковсчупи национален рекорд на България по време на държавен шампионат на Унгария. В Дебрецен черноморецът подобри национален рекорд на България за юноши (13 г.), като спря хронометрите на 2,21,02.

- ПСК „Черно море” е носител на 26 медала от международния турнир по плуване „Пирин” – Благоевград през февруари, 2017 г.

 

5. ДСВ-ОТБОР НА СК „ ЧАР-ДКС“-ШАМПИОНКИ НА БЪЛГАРИЯ ОТ ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-ЕЛИТ-2017 Г.

- ЕЛИЗАБЕТ ЙОВЧЕВА

- АННА КЕЛМАН

- ЗВЕЗДА ИГНАТОВА

 

6. АНСАМБЪЛ ЖЕНИ НА СК „ ЧАР-ДКС“–ВИЦЕШАМПИОНКИ НА ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-АНСАМБЛИ –ОТБОР НА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ЗА 2017 Г-ВАРНА

- ЕЛИНА ДИМИТРОВА

- МИХАЕЛА ВЪЛЧАНОВА

- ПАМЕЛА ПЕТРОВА

- ЗВЕЗДА ИГНАТОВА

- ГАБРИЕЛА БАХЧЕВАНОВА

 

7.Отборът по лека атлетика на СК „Атлетик“ – ветерани

- За 2017 г. спечелени общо 36 златни, 16 сребърни и 13 брозови медала;

- Балканиада по лека атлетика СТ.Загора – 14 златни,11 сребърни и 10 бронзови медала;

- Черноморски игри във Варна – 22златни , 5 сребърни и 3 бронзови медала

 

8.Отборът на КПС "АСТЕРИ"

- 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ - 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ)

- 12-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ - 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (АРСЕНИЙ БЕКЕТОВ)

- 1-во място на БАЛКАНИАДА ПО ПЛУВАНЕ в дисциплината 4х100м свободен стил, СОФИЯ 06-07 май 2017г (СОФИЯ ИВАНОВА

- 3-то място - ДОП МЪЖЕ И ЖЕНИ - СОФИЯ, март 2017г

- 2-ро място ДЛОП МЪЖЕ - СОФИЯ 29 юни 2017

- 3-то място - ДЛОП МЪЖЕ И ЖЕНИ - КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ , 29 юни СОФИЯ

- 1-во място ДЛОП Деца - девойки

- 3-то място ДЛОП Младша - девойки

- 2-ро място ДЛОП Старша юноши

- 2-ро място ДЛОП 10-11 год девойки

ДО НАСТОЯЩИЯТ МОМЕНТ НОЕМВРИ 2017Г САМО ОТ ЛЕТНИ ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ ОТБОРНИ ПЪРВЕНСТВА И ОФИЦИАЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ СПЕЧЕЛЕНИ 152 МЕДАЛА, ОТ КОИТО 58 ЗЛАТНИ, 53 СРЕБЪРНИ И 41 БРОНЗОВИ. ПОДОБРЕНИ 20 НАЦИОНАЛНИ РЕКОРДА.

 

9. Отбор мъже на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“

- републикански отборен вицешампион и носител на Купа „Република България“

 

10. Отбор жени на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“

- републикански отборен шампион и вицешампион на Купа „Република България“

 

                                                       Младо дарование


1.ДЕНИС ДЕМИРЕВ -съзтезател на СК“Локомотив -93“- -КАДЕТИ ДО 17Г. ЕВРОП П-ВО 5 МЯСТО В БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА м.август 2017г.

2.ДИМИТЪР СТЕВЧЕВ - съзтезател на СК“Локомотив -93“- -МОМЧЕТА ДО 15Г. 1МЯСТО ШАМПИОН. НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.

Същият е вицешампион на Държ-лично отборно п-во за 2017г.

3.ВИКТОР СТАНЕВ-МОМЧЕТА - съзтезател на СК“Локомотив -93“- ДО 15Г. 2 МЯСТО ВИЦЕ ШАМПИОН НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.

Същият е шампион на Дължавно лично п-во и бронзов медалист на Дърх.лично отбор.п-воза 2017г.

ТРЕНЬОР НА ТРИМАТА СЪСТЕЗАТЕЛИ Е СВЕТЛОЗАР ПЕТРОВ СТОЯНОВ

4.Елена Георгиева Георгиева – СК“Ч.Море- Атлетик“

- Световно първенство Наероби Кения младша възраст 400 м. – 13 място

- ІІ Международен турнир Мюнхен – 2-ро място

- Балкански игри Истанбул – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.

- Балкански игри Питещи Румъния – 3- то място 4х400 м.

- ЕМОФ Унгария – 9-то място 400 м.

Шест от шест възможни републикански титли в индивидуалните дисциплини 200м. и 400м. гладко бягане за 2017г. при девойки младша и девойки старша възраст. Елена завършва 2017г. само с победи във всеки един старт от вътрешните шампионати в България на 200 и 400м. в своята и по-горната възрастови групи.

Треньор: Иванка Тихова

5.ХРИСТИЯН ИВАНОВ КЪНЧЕВ - СКБИ ”БОИЛ” :

- БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНО първенство по муай тай в гр. Банкок, Тайланд -18 -25 март 2017, кат. 54 кг., МЪЖЕ;

- СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, ЮСВ, кат.54 кг., стил К1

- СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮСВ, стил К1;

- БАЛКАНСКИ ШАМПИОН по кикбокс в гр. Бело поле, Черна гора –22-24 септември 2017, кат.54 кг., ЮСВ, стил К1 ;

ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

6.ТЕОДОР ДИМИТРОВ ХРИСТОВ- СКБИ ”БОИЛ” :

- БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКОю първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.67 кг., ЮМВ, стил К1

- ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮМВ, стил К1;

- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., ЮСВ, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ

7.РАДОСЛАВ ТОДОРОВ КОСТОВ- СКБИ ”БОИЛ”:

- БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.71 кг., ЮСВ, стил” фул контакт”

- ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 71 кг.,ЮСВ, стил „фул контакт”;

- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 71,500 кг., ЮСВ, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

8. Богомил Костов - СК"ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"

- Европейски Шампион - ЮСВ кат.-55кг - Ноември 2017, Букурещ, Румъния

- Вице-европейски Шампион - ЮМВ - май 2017, Лион, Франция;

- Балкански Шампион - ЮМВ - кат.-55кг - март 2017, Букурещ, Румъния

 

9. Деян Колев - СК"ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"

- Европейски Шампион - ЮСВ кат.-70кг - Ноември 2017, Букурещ, Румъния;

 

10. Ростислав Пулев - СК"ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"

- Европейски Шампион - момчета 10- 11г. кат.+45кг - Ноември 2017, Букурещ, Румъния;

11. Калина Маринова , СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“ - Ветроходство

- 1-во място ДП клас Лазер 4.7;

- водачка в националната ранглиста;

- национален състезател;

Треньор – Даниел Николов

12. Пьотр Нестеров 14г.- Тенис клуб „Черно море – Елит“

- държавен шампион 1-во място до 14г. сингъл и на двойки

- държавен шампион 1-во място до 16г. сингъл

- Европейско лично първенство 5-то място

- Участник в Световно първенство в Маями / в момента /

- Носител на първи и втори места на международни европейски турнири в Румъния, Украйна, Франция, Чехия, Испания

Треньор Кристиян Илиев.

 

13. Калина Йорданова – СКХГ“Силвия“

- класирала се на ДП деца до 10 год. в гр.В.Търново

- първо място многобой;

- първо място без уред;

- второ място въженце;

- второ място отборно;

 

14. Елена Георгиева – СК“Черно море – Атлетик“

- ІІ международен турнир в Мюнхен – 2-ро място на 200 м.

- Балкански игри зима – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.

- Турнир „Младост“ – 1-во място 400 м.

- Балкански игри старша възраст 3-то място 4х400, 3- то място 400 м.

- Световно първенство 13-то място с личен резултат 55.97 на 400 м.и покрит норматив за ЕП 2018 г.

- Европейски младежки олимпийски фестивал – 9 –то място 400 м.

Треньор Иванка Тихова.

 

15. Калина Николаева - Девойки младша възраст - 13-14 г., състезател на ПСК „Черно море” – Варна

- Сребърен и бронзов медал от престижния международен турнир COMENMEDITERRANEAN CUP

Състезанието се проведе през юни в Малта, като участие взеха национални отбори за 13-14-годишни девойки от плувните сили Франция, Италия, Израел, Турция, Гърция и др. С това свое постижение Калина стана единствената българка успяла да спечели два медала при участие в този турнир;

- 6-кратна шампионка на България на ДЛОП девойки младша 13-14 г. 50 м басейн месец юли във Варна;

- 13 поправки на национални рекорди през 2017 г. – 11 от тях за възраст девойки младша (13-14 г.) и две за по-горнавъзрастова група девойки старша (15-17 г.) в дисциплината 200 м бътерфлай;

- Към момента е носител на 32 национални рекорда в различни възрастови групи;

- В дисциплините 200 м бътерфлай и 400 м съчетано се нарежда на първо място при жените в България за 2017 г.

16. Марлена Явайд, на 17г. – СК“Одесос 2008“

- дебют на Европейско първенство през 2017г във възрастова група до 18г. , проведено на 29.08. - 03.09.2017г в Калдаш де Райна, Португалия.

- Класирала се на финал и заела 25м индивидуално.

- Участие на Световно първенство до 18г, 20 - 23.07.2017г, Прага, Чехия.

12м отборно.

треньори : Невена Димитрова и Цветана Миланова.

 

17.ЯСЕН БОНЕВ, ПЛУВАНЕ, КПС "АСТЕРИ" роден 2006

- 23 златни медала,

- 10 пъти абсолютен републикански шампион - ДЛОП възраст 10-11 годишни

- 3 национални рекорда

18. Божидар Любомиров Златанов - ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“

- републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика за юноши младша възраст

- носител на 4 златни и 3 сребърни медала

- национален състезател – юноши

19.Стефчо Димитров – СК „Титан“

- 4-то място за кадети до 15 години Косово

20. Николай Георгиев - СК „Титан“

- 5-то място за юноши до 20 години

21. СТАНИСЛАВ СВЕТЛОЗАРОВ СТАНКОВ– ЛЕКА АТЛЕТИКА 17 г. – СК“Супер спорт“

- Държавен шампион зима на 60 пр и лято 400 пр ст.в.

- Държавен шампион на 110 пр за мъже

- 9 място на 110 пр на Европейския отборен шампионат – индивидуално и 7-мо. място с отбора на България за мъже

- 2 - Вицешампионски титли на Б.И. ст.в. зима в Истанбул и лято в РУМЪНИЯ

 

 

                                                 Спортист-ветеран


1.Красимир Нанев – СК „Джет“Варна

- участва в две дисциплини по Кунг-Фу в стиловете "меки форми с оръжие" където за 3ти път стана световен шампион в категория ветерани и стил "твърди форми с оръжие", където спечели бронзов медал- участвал на шесто обединено световно първенство по бойни изкуства в Марина Ди Карара, Италия;

 

2.Пламен Дойчев – СК „Атлетик“- ветерани

- 2 златни медала на гладко бягане и дълъг скок – ДП в Пловдив;

- 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Балканско първенство в Ст.Загора;

- 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Черноморски игри в гр.Варна;

 

                                             Спортист с увреждания


1.Ваньо Йорданов Биячев – ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна

- А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол

- Лява ръка – 1 място

- Дясна ръка – 2 място

- Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша

- Лява ръка – 4

- Дясна ръка – 5 място

- С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария

- Лява ръка – 4 място

- Дясна ръка – 6 място

 

2.Мирослав Богданов Николов - ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна

- А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол

- Лява ръка – 3 място

- Дясна ръка – 3 място

- Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша

- Лява ръка – 6 място

- Дясна ръка – 5 място

- С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария

- Лява ръка – 4 място

- Дясна ръка – 6 място

Треньор: Ваньо Биячев

 

3.Йордан Митев - тенис на маса – СКХУ „Черно море – Никея“

- 21-25.03. Клуж Румъния - 3,

- 25-27.05. Варх Словакия - 1,

- 09-11.06. Охрид Македония - 1,

- 11-13.08. м/ ународен турнир в Кюстендил-1,

- 11-12.11.- 1,

- Държавно пърсенство 2017 г.;

- На турнирите в Бургас, Варна, Ямбол - категорично , първи.

Към новините

Facebook

За контакти e-mail: info@sportistnavarna.com , мобилен: +359 (0) 888 603 841
Всички права запазени 2011. Created by Sarta Ltd