СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Европейска шампионка е спортист на Варна за юни`2018-Станимира Петрова

Европейската шампионка по бокс Станимира Петрова безапелационно спечели приза "Спортист на Варна" за месец юни`2018. Станимира грабна златото на шампионата в София при жените и така защити трофея си. Тя е състезател на варненския клуб "Ивайло Маринов" с личен треньор Петър Лесов.

Отбор на месеца също по безапелационен начин стана тимът на МФК Варна по плажен футбол, който диктува модата на този спорт у нас. Варненци заеха 12-то място в турнира от ШЛ в Португалия, което е невиждан успех в този спор за родните стандарти.

Призът за най-добър спортист на спортно училище спечелиха този път две гимнастички, състезателки на КХГ "ЧАР-ДКС"- Анна Келман и Елизабет Йовчева с треньори Филипа Филипова и Дарина Кирякова. Те имат бронзов медал от ЕВ в Испания-отборно при девойките старша възраст.

В онлайн анкетата с огромен процент гласове победител за месец юни стана боецът по ММА Октай Ариф. Той е европейски шампион по ММА от първенството в Румъния. Треньор Димитър Димитров, спортен клуб "Викинг".