СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Симона Дянкова-спортист на Варна за април`2019

Националката по художествена гимнастика и капитан на ансамбълът-жени на България Симона Дянкова стана победител в анкетата „Спортист на Варна“ за месец април`2019.

Тя спечели злато на обръч и бухалки на Световната купа в Италия и сребро в многобоя. Бронзов медал в многобоя и златен на обръч и бухалки- СК в Баку. Злато-многобой и сребро на обръч и бухалки на СК в София.

За отбор на месец април бе обявен тимът по водна топка КПС „Варна“. Те стигнаха до сребърните медали в шампионата при мъжете тази година.

В онлайн анкетата победител стана състезателката по плуване Тея Николова-нов национален рекорд на 50 м бруст в Кранево и спечелени два златни медала.Тя е състезател на ПСК „Черно море“.

За №1 на варненското спортно училище е определена Гергана Стоянова, също състезателка по плуване, но от клуб "Астери". Тя е с три златни медала и 1 бронзов от ДП за мъже и жени.