СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Богомил Костов е на върха за ноември`2019

Състезателят по карате кикоушин Богомил Костов от СК „Ичи Геки“ бе о пределен за спортист на Варна за месец ноември. Личен треньор Емил Костов. Богомил Костов сатна световен шампион за юноши до 16-17 г в кат. 65 кг на шампионата в Япония.

За отбор на месеца бе определен тимът на вектроходна акадеция „Кор Кароли“. Става дума за екипажа на яхта „Еспресо Мартини“ с шкипер Павлин Надворни. Те прекосиха Черно море под ветрила, като записаха рекорд от Сочи до Варна.

Щангистът Христо Христов е призьорът на варненското спортно училище за месец ноември. Той има сребърен медал на международния турнир „Милен Добрев“. Треньор Живко Николов, СК „Титан“.

В онлайн анкетата на първо място се класира състезателят по кик бокс на СК „Боил“ Христо Христов с треньор Красимир Кирилов. Христо спечели бронзов медал на СП в Турция. Той спечели онлайн гласуването с 31,07 %.