СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Александър Александров е №1 на Варна за януари`2020
Александър Александров е №1 на Варна за  януари`2020

Състезателят по джуджицу Александър Александров на снимката-ляво/ бе избран за Спортист на Варна да месец януари-2020. Сашо напълно заслужено се добра до успеха след като на Европейското първенство по бразилско джуджицу в Португалия грабна европейската титла в категория 100,5 кг кафяви колани. Треньор Радослав Букоров /дясно/. Останалите отличия за месеца станаха притежание на клуба по лека атлетика „Евър“-Варна.

Ивайла Тодорова грабна приза за №1 в онлайн анкетата и спечели първото място за най-добър състезател на спортно училище. Ивайла има златен медал от ДП до 18 години и златен медал от ДП до 20 години на висок скок. Също така покри и норматив за Балканско първенство и записа нов личен резултат.

За отбор на месеца бе определен СКЛА „Евър“ за извоюваните два златни и един сребърни медали от ДП за 18 и 20 години. Треньори в клуба са Цонка Господинова и Крум Крумов.