СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Плувкинята Василики Кадоглу е №1 на Варна за юли`2020

Състезателката по плуване на ПСК „Астери“ Василики Кадоглу стана победител в акетата „Спортист на Варна“ за месец юли. Успехът на Василики е сериозен.Тя спечели плувният маратон на Бургас при жените. За отбор на месеца категорично и напълно заслужено са определени представителите на клуба по водна топка „Варна“. Успехите за месец юли: спечелена титла на България при момчета до 15 г. Юноши старша възраст-шампиони на България. 17-годишни юноши-шампиони на България за 4-та поредна година. Мъже-шампиони на България. Първа мъжка титла.

В онлайн анкетата първото място е за лекоатлет. Мартин Атаносов е състезател на СКЛА "Евър".

Той спечели златни медали до 16 г на лекоатлетически турнири в Луковит и Койнаре. Злато на 1500 и сребро на 800 м с лично постижение от ДП до 16 г. При гласуването събра 49.75% от вота на читателите. За най-добър спортист на варненското спортно училище за юли е определена лекоатлетката Ивайла Тодорова. Ивайла спечели два златни медала на ДП-ва до 18 и до 29 години.