СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Лора Великова с приза "Спортист на Варна" за август`2020

Състезателката по плуване на ПСК „Астери“ Лора Великова стана спортист на Варна за месец авгус-2020 година. Успехите на Лора- абсолютна републиканска шампионка при жените на държавния личен отборен шампионат за мъже и жени. Лора е само на 13 години. Тя стана вицешампионка на 200м съчетано плуване и бронзова медалистка при жените на 400м съчетано плуване. Лора спечели и онлайн гласуването в едноименния сайт „Спортист на Варна“, като стана първа с 40,77 %. Победител в анкетата за №1 на варненското спортно училище е състезателката по плуване на ПСК „Черно море“ Калина Николаева. Калина е с 13 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медалаи поставени нови 2 национални рекорда от ДП. За отбор на месец август категорично беше избран тимът на МФК Спартак, който спечели пета поредна шампионска титла на България при мъжете. Отборът е без загубен мач в България през последните 3 години.