СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Ясен Александров е №1 на Варна за ноември`2020

Състезателят по колоездене Ясен Александров е „Спортист на Варна“ за месец ноември`2020. Той е представител на „Черноморски колоездачен клуб“ с треньор Тони Торос. Ясен се класира на 16-то мято на Европейското първенство по колоездене в Пловдив. За отбор на месеца е определен тимът по футбол на „Спартак“/Вн/, които станаха първи в класирането на Североизточната футболна група с отлична игра в последните си срещи.

За №1 на варненското спортно училище за месеца е определена състезателката по плуване на ПСК „Черно море“ Калина Николаева. Тя е с два златни и един сребърен медала от МТ „Купа на кмета“-олимпийска квалификация за жени.

В онлайн анкетата с 90.88 % победител е лекоатлетът Венци Младенов. Той спечели „Дунавски маратон“-благотворителен, на 14 км и стана втори сред българите на маратон „Варна“.