СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

„Спортист на Варна“, номинирани за февруари`2021

Номинирани за „Спортист на Варна“-февруари`2021

1. Еркан Низам /лека атлетика/-бронз на 800 м от ДП за мъже. Личен рекорд и норматив за БП. Спечелен бронзов медал от Балканско първенство на щафета.

2. Стефан Стефанов /лека атлетика/-бронзов медал от ДП на трибой, 14 г.

3. Станислав Станков /лека атлетика/-сребро от Балканско първенство на 60 м с пр. Бронзов медал в същата дисциплина на международен турнир в Сърбия.

4. Руслан Янев /лека атлетика/-злато от ДП до 16 г.

5. Николина Радева /лека атлетика/-сребро от ДП-16 години, гюле

6. Анастасия Маткова /лека атлетика/- злато на диск от ДП с норматив за БП.

7. Виктория Радева /борба/-злато от ДП -15 г и спечелена квота за Европейско първенство-15 г.

8. Християн Стоянов/модерен петобой/-бронз от ДП за младежи до 21 г.

9. Василики Кадоглу /плуване/- покрит норматив за участие в европейски и световни купи по плуване в открити води, 5 км.

10. Ясен Бонев /плуване/- покрит норматив за участие в европейски и световни купи по плуване в открити води, 5 км.

Номинирани за „Отбор на Варна“ – февруари`2021

1. КПС „Астери“ /плуване/- 1-во място в комплексното класиране на МТ „Акулите“ 26-28 февруари -/ 1-во място при жени – 34 медала, приз за най -добро постижение.

Покрити нормативи / на контролно 5км в басейн / за участие в европейски и световни купи по плуване в открити води – 19 февруари ( Ясен Бонев и Василики Кадоглу)

2. СКТМ „Комфорт“ /тенис на маса/- три победи в 1-я кръг на ДП Висша лига при жените. Втори във временното класиране.

3. СК „Академик“ /ски ориентиране/- 10 медала от ДП

4. СК „Локомотив-93/ борба/- 3 златни медала и един бронзов от ДП-кадети . Златен медал от ДП до 15 години. Два сребърни и един бронзов медала от ДП за деца. Спечелени общо 18 медала за месец февруари.

5. „Аква спорт“ /синхронно плуване/- лидери във временното класиране на ДП-отборно при всички възрасти.

6. СК „Одесос“ /модерен петобой/-злато при младежите от ДП-отборно до 21 г. Сребро при мъжете отборно.Бронзов медал –индивидуално и сребърен медал от международен турнир до 21 г.

7. ХК „Спартак“ /хандбал/- бронзов медал от турнира за купата на България до 19 години.