СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Симона Дянкова е №1 на Варна за месец март`2021

Състезателката по художествена гимнастика от националния ансамбъл Симона Дянкова беше обявена за спортист на Варна за месец март`2021. Симона спечели злато в многобоя, злато на обръч и бухалки, злато на топки от Световна купа. Тя е състезател на СКХГ „ЧАР-ДКС“.

За отбор на месец март е определен тимът на ГСК „Интеркомгруп Черноморски юнак“ по спортна гимнастика. Варненските гимнастици са с първо място при мъжете от ДП. Злато отборно при жените и злато отборно при девойки старша възраст. Общо 10 златни, 5 сребърни и 10 бронзови медала. Младежи-сребро отборно.

В онлайн анкетата победител стана Рая Вачкова, състезателка по плуване и модерен петобой. Рая спечели сребро от ДП-15 г в петобоя. Тя е състезатерлка на СК „Галата 2009“.

За №1 на варненското спортно училище за месец март е посочен лекоатлетът Еркан Низам от СК „Евър“ с треньор Крум Крумов. Еркан има бронзов медал от ДП и бронзов медал от Балканско първенство до 20 години.