СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Христо Христов отново №1 на Варна

Щангистът Христо Христов за втори пореден месец става спортист №1 на Варна. Този път той спечели наградата за спечеления златен медал на СП -20 г в Ташкент на 109 кг. Треньор Живко Николов. За отбор не месец май е определен тимът на „Евър“ –Варна по лека атлетика.

СКЛА „Евър“ спечели 3 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала от международен турнир в Луковит. Още 5 медала от ДП за юноши и девойки до 20 г. Треньори в клуба са Цонка Гсподинова и Крум Крумов.

В онлайн анкетата победителка е състезателката по художествена гимнастика Ирена Недева от „ЧАР-ДКС“.

Тя е със злато на без уред, сребро на топка при родени 2012 г на международен турнир в Букурещ.

За №1 на варненското спортно училище „Г.Бенковски“ за месец май-2021 г е обявен Пьотр Нестеров от ТК „Ч.море Елит“. Той спечели сребро на сингъл и бронз на двойки на международен турнир в Орадеа /Рум/. Треньор Кристиан Илиев.