СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Гимнастичка е №1 на Варна за месец май-2022

Ной-добрият спортист на Варна за месец май-2022 г е състезателката по художествена гимнастика Елвира Краснобаева. Тя е представител на СКХГ „Грация“ с личен треньор Светлана Юриевна. Елвира спечели сребро в многобоя на международен турнир в Полша, като има и пълен комплект медали от отделните уреди. Тя грабна общо 4 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала от турнира в Полша и от ДП-Елит. Елвира Краснобаева беше обявена и за №1 на варненското спортно училище за месец май. За отбор на месеца е определен тимът по баскетбол на „Черно море Тича“- юноши до 19 години. Те спечелиха купата на България. Треньор Кирил Петров. В онлайн анкетата победител стана Стефания Любенова, която се завърна със злато от  международен турнир по лека атлетика в Луковит. Треньор Крум Крумов.