СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Василики е №1 на Варна за декември`2014

Тотален триумф за КПС „Астери” в анкетата „Спортист на Варна” за месец декември`2014. Всички категории в анкетата заеха състезатели на клуба. За №1 спортист на Варна за декември`2014 е избрана Василики Кадоглу.

От 3 състезания тя подобри 18 национални рекорда, като спечели 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала.

Марибор – 6 рекорда

Ниш – 7 рекорда и 6 медала

Нови Сад – държавно първенство на Сърбия – 5 рекорда и златен медал в категория жени оупън на 400м съчетано плуване

Самият клуб „Астери” грабна приза за отбор на месеца.

КПС „Астери“ /плуване/- за месец декември КПС „Астери“ е с 32 медала и 25 поправки на национални рекорди.

ДОП мъже и жени – 4 златни 1 сребърен – 1 рекорд

Ниш – 26 медала – 13 рекорда

Нови Сад – 1 златен – 5 рекорда

За №1 на варненското спортно училище е избрана Георгия Кадоглу. Тя спечели 4 златни медала от ДП на 25-метров басейн-100 и 200 м. бруст, 100 и 400 м. съчетано и сребро на 200 м.съчетано.

В онлайн анкетата победителка стана Калина Николаева, също от „Астери”. Тя събра 47,56 %. Калина спечели 6 златни медала на турнира по плуване в Ниш и подобри 6 национални рекорда.