СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Лекоатлет стана №1 на Варна за февруари`2015

Лекоатлет стана спортист на Варна за месец февруари`2015 г. Става дума за Станимир Стойнов, състезател на СК „Евър“ с треньор Цонка Господинова. Той спечели златен медал и стана шампион на България в дисциплината трибой.

Варненецът стана шампион със 190 точки и бе убедителен победител на 60 м и на 800 м. Шампионът записа 8.37 на 60 м, 4.49 на скок дължина и 2:21.0 на 800 м.

Безапелационно за отбор на месеца бе определен баскетболният тим на Черно море Порт Варна, които спечелиха купата на България. Трофеят е с историческа стойност и напълно заслужен. Те грабнаха трофея във важния мач срещу Лукойл Ак на финала. Това е четвърта купа в историята на клуба, като трофеят е печелен за последно преди 15 години.

Победител в анкетата за най-добър спортист за месеца на варненското спортно училище е Василики Кадоглу, състезател по плуване с треньор Гергана Василева от СК „АСтери“. Успехите на Василики Кадоглу за месец феивруари`2015. Тя направи световно постижение на 400 кроул, което е подобрен 20-годишен рекорд.

I място 4х50м смесена ДЛОП деца

Онлайн анкетата за този месец определи като №1 според читателите на сайта „Спортист на Варна“ младия борец на клуб „Локомотив`93“ Димитър Стефчев. Той спечели гласуването с 32,48 % от гласовете. Това означава 738 гласа. Втора остана Александра Тончева/джу джицу/ с 673 гласа. Стефчев е „класик“ и стана шампион на България при децата до 12 години. Негов треньор е Светлозар Стоянов. Конкуренцията в категорията е била сериозна и затова успехът е значителен.